Používaním stránok prevádzkovaných VAVRICA ARCHITEKTI, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info

Villa Rustica – Terasy

Rezidenčné stavby, Bratislava

Galéria projektu

Realizácia

2020-2023

Štúdia a projekt

2018-2020

Projekt  VILLA RUSTICA – TERASY  rastie v novej mestskej štvrti ZÁHRADNÉ MESTO,  ktorá je plná dobrých susedov a rodín s deťmi. Nová obytná zóna na ulici Martina Granca sa nachádza v Dúbravke, obľúbenej mestskej časti Bratislavy, s výbornou dopravnou dostupnosťou. Vďaka umiestneniu na miernej terénnej vyvýšenine nad Záhorskou nížinou, dostal projekt pekný výhľad na Devínsku Kobylu, Malé Karpaty a Záhorskú nížinu.

Vily sú rozmiestnené v svahovitom teréne a prepojené spoločnou podnožou podzemných podlaží. Vďaka tejto konfigurácii sú okolitý upravený terén aj hmoty nového objektu upravené do stupňovitých terás. Mnohé byty v projekte tak získali obrovské privátne záhradné terasy vďaka ktorým získali kvalitu rodinného domu.

Použitie ľudskej mierky a krásne výhľady pripravili množstvo prekvapivých scén. Hlavným motívom architektúry sú priebežné mäkké a oblé horizontálne línie vinúce sa okolo domov v podobe ríms a subtílnych  balkónov.

Web projektu